Morski pes

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

tema odprta - 3. avg 2004 10:39 | ogledi: 9.166 | odgovori: 14

Ima kdo kakšen dober recept za morskega psa; kupila sem file zrezke in razen na žaru oz. v foliji ne vem kako bi jih pripravila. Če pa kdo ve kako se ga pripavi v smetanovi omaki z mandlji, bo pa super (enkrat sem takega jedla v španski restavraciji pod gradom).

Hvala in lepo pozdravljeni

Kate

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

4. avg 2004 9:30

Jaz res nimam sreče na tem forumu; do sedaj kadarkoli sem prosila za pomoč, sem mogoče dobila od desetih vprašanj, na dva odgovor. Res mi je nujen recept za morskega psa!! Prosim pomagajte!!! Kate

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

4. avg 2004 11:12

Ja, tako je to Kate, če kdo odgovor ve, ga napiše, sicer pa ne. Meni osebno se zdi katerokoli ribo škoda tlačiti v omako, sploh smetanovo, ki je zelo močna. Če pa že, bi se lotila tako: fileje bi posolila, popekla na čisto malo olivnega olja, prelila s smetano in potresla z na lističe narezanimi mandeljni. Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. Avena

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. avg 2004 11:22

Na forumu stran 19 imaš nekaj napisanega na to temo. Žal ti pa ne morem pomagati, ker sem ga enkrat že delala in je bil zanič. Baje ga moraš prej namakati v mleku. suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 04. avg 2004 11:26:39

SENKA GOLOB  

član od: 5.8.2002

sporočila: 14

4. avg 2004 12:13

Tudi jaz bi rabila nasvet v zvezi z morskim psom. V skrinji imam nekaj zmrznjenih kosov - filejev. Ali jih moram odmrzniti in potem panirati ali lahko paniram zmrznjene? Prav bi mi prišel tudi kak drug recept. Senka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. avg 2004 13:10

Iz neta: Pas na ribarski sa krumpirom i domaćim uljem (glavno jelo), Specijalitet kvarnerske kuhinje Sastojci: Sastojci za 6 osoba: 1,20 kg očišćenog pasa 5 režnja češnjaka 1 vezica peršina 3 dl ulja 1,5 kg krumpira sol, papar Opis: Pasa očišćenog izrežemo na 12 šnita, posolimo, popaprimo, pouljimo i pustimo da odstoji pola sata. Odreske pečemo na roštilj s obje strane. Slažemo na pliticu, pospemo usitnjenim peršinom i češnjakom i ukrasimo ploškama limuna. Krumpir očišćeni skuhamo cijeli u slanoj vodi. Vodu ocijedimo, krumpir malo zgnječimo i polijemo maslinovim uljem. Jelo je pripremljeno u sklopu manifestacije Zaboravljeni okusi naših starih. Suzi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. avg 2004 14:55

Kate, enkrat samkrat sem delala morskega psa. Točnega recepta nimam več, bilo pa je približno takole. Kotlete sem posolila in potresla z rožmarinom in jih dala peči v pečico. Ko je bilo na zgornji strani že malo obarvano, sem jih obrnila in premazala s pestom ter spekla do konca. Rezultat: nič posebnega. Že boljše stvari sem jedla. Mojemu sojedcu pa sploh ni bilo všeč, vendar mislim, da zaradi preveč rožamrina in preveč pesta. Mislim, da je treba z obema varčevati in potem pride boljše. Če boš poskusila ta recept, sporoči lepo prosim, kako je uspelo. Mimika

Kate  

član od: 29.7.2003

sporočila: 63

6. avg 2004 9:17

Hvala vsem za predloge; vseeno sem ga naredila samo v foliji, posoljenega in z rezinami limone.. (zdrav način življenja). Najprej je spustil ogromno vode in cela stvar se je skrčila vsaj za polovico, tako, da ni bilo ne količinsko, ne po okusu ne vem kaj... Še vedno prisegam na lososa! LP Kate

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

8. avg 2004 16:02

Vprašala sem kolega, ki je ribič. Predlagal mi je morskega psa paniranega samo v jajcu in z minimalno soljo. Sem poskusila in je bil okus super. Sem pa vajo hotela ponoviti z zmrznjenimi fileji, ker svežih pač nisem dobila ) čista 0. Najbrž pa je na žaru še boljši. Ne vem. Lumpica

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

19. avg 2004 8:15

Davor! Napisite ga med recepte, ker je res odlicen, ze veckrat preizkusen. Lp, Kolma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti